Gümrük Muafiyeti Ücreti Düşürülüyor
ALIŞVERİŞ / 31 Ocak 2018

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Yetkililerinden Edindiği Bilgiye Göre, Konuya Yönelik Hazırlanan Karar, Bakanlar Kurulu’nda Imzaya Sunuldu. Buna Göre, Posta Yada Hızlı Kargo Taşımacılığı Yoluyla Ithal Edilen Ürünlere Ve Siparişlere Yönelik Gümrük Muafiyet Oranı 30 Eurodan 22 Euroya Düşürülecek Ve Bu Bedel Üzerindeki Siparişlere Gümrük Uygulanacak. Avrupa Birliği Ülkelerinde Genel Olarak Bu Oranın 22 Euro Olarak Uygulanması Nedeniyle Türkiye’de De Bu Yönde Düzenleme Kararı Alındı. 30 Euro Sınırını Gözeterek Sipariş Vermiş Olan Alıcıların Işlemlerinin Tamamlanması Ile Posta Ve Hızlı Kargo Operatörlerinin Kendi Sistem Ve Iş Akışlarını Söz Konusu Değişikliğe Uyarlayabilmesi Amacıyla 15 Günlük Geçiş Dönemi De Öngörülüyor. 2016’de 75 Euroydu Türkiye’de Gümrük Muafiyet Oranı 2016 Yılı Sonuna Kadar 75 Uro Olarak Uygulanıyordı.2016 Aralık Ayında Yapılan Değişiklikle 75 Eurodan 30 Euroya Indirilmişti. Ayrıca Yurtdışından Posta Ve Hızlı Kargo Yoluyla Türkiye’ye Gönderilen Ve Burada Bulunmayan Bilimsel Ve Eğitim Amaçlı Kitaplar Için Uygulanan Tek Ve Maktu Vergi Oranının Yüksek Olması Nedeniyle, Bu Eşyaya Uygulanan Muafiyet Limiti De 150 Euroya Çıkarılıyor. Söz Konusu Kitaplar Için Yurtdışında Uygulanan Kdv Oranı Göz Önünde Bulundurularak, Yüzde 8’lik Tek Ve Maktu Vergi Belirlendi.Söz Konusu Vergi Oranı, Kitapların Bedeline Göre, Ab Ülkelerinden Gelenlerde Yüzde 18, Diğer Ülkelerden Gelenlerden Ise Yüzde 20 Uygulanıyordu.

Hürrem Sultan Sabunları dünya pazarında
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

KTO-TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki Konya 2. Ev, Ofis Mobilyaları, Dekorasyon ve İç Mimari Fuarı’nda stant açan hediyelik sabun üreticisi Nihat Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17. yüzyıl başlarından itibaren Osmanlı saraylarında kullanılan meyve görünümündeki sabunların üretimini yaptıklarını söyledi. Osmanlı döneminde cariyelere meyve görünümündeki sabunların sunulduğunu ifade eden Özer, ”Cariyeler bu sabunlarla hazırlanıp padişahın karşısına çakırmış. Ayrıca el emeği göz nuru bu sabunlar, o dönemde özel sandıklarda büyük devlet başkanlarına da hediyelik olarak gönderilirdi” dedi. Özer, Osmanlı’daki bu meyveli sabun geleneğini günümüzde de yaşatmaya çalıştıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: ”Meyve görünümündeki bu sabunları cariye sabunu, padişah sabunu, sultan sabunu, Hürrem Sultan sabunu gibi isimlerle piyasaya sunuyoruz. Tamamen el emeği göz nuru olan bu sabunların yapımı yazın 1 ay, kışın 3 ayı bulabiliyor. Edirne’deki fabrikamızda önce normal sabunu rendeleyip öğütüyoruz. Hamur haline getirdikten sonra tek tek elde meyve şekilleri vererek zımpara yapıyoruz. Kuruttuktan sonra boya aşamasına geçiyoruz. Boyama işleminin ardından tekrar kurumaya bırakılıyor. Son olarak da cilasını yapıyoruz.” Muz, karpuz, şeftali, erik, üzüm, portakal ve kivi gibi 50’den fazla meyve çeşidinde ürettikleri sabunları yurt içindeki tüm turistik bölgelere gönderdiklerini dile getiren Özer, yurt dışında da Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve Irak gibi 15’den fazla ülkeye Hürrem Sultan sabunlarını ihraç ettiklerini bildirdi. Sabah 17. yüzyıl…

Pretty Ballerinas Türkiye’de!
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Feminen, romantik, çılgın veya sade… El yapımı üretim yapan ve pek çok ünlü ismin tercih ettiği marka inanılmaz tasarımlarıyla İstanbul’da açıldı. Mağazaya akın etmeden önce buraya göz atmanızda fayda var. İyi alışverişler! Dünyanın en ünlü babet markalarından Pretty Ballerinas, İstanbul Sapphire Alışveriş Merkezi’nde açıldı.

Hangi gözlük sizin için?
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Gözlük seçerken yüzünüzün şekli, ten ve saç renginiz belirleyici unsurlardır. Yazımızı okuduktan sonra sizin için doğru olan gözlüğe karar vermiş olacaksınız! Gözlük çerçevesinin yüzün büyüklüğüyle orantılı olması gerekir. Bu da genel olarak küçük yüzlere küçük çerçeve ve daha büyük yüzlere de daha büyük çerçeve anlamına gelir. Buna karşın çerçeve şeklinin yüz şekline kontrast olması lazım. Yani yüz şeklinin tam tersi olmalı. Oval yüz: Oval yüze hemen her çerçeve uyar. Yumuşak köşeleri olan ve şakağa doğru yükselen kare şeklinde çerçeveler oval yüzlere özellikle yakışır. Çerçeve önerileri: Herhangi bir çerçeve. Yuvarlak yüz: Çerçevelerin yüzü daha uzun ve ince göstermesi gerekir (tabii isteğe bağlı). Genel anlamda aranması gereken, yüzün en geniş kısmına eşit veya çok az daha geniş çerçevelerdir. Yüksek şakaklı çerçeveler daha uzun bir profil etkisi verir. Çerçeve önerileri: Köşeli veya dikdörtgen, genişçe çerçeveler. Elmas şekilli yüz: Bu yüz tipinin özellikleri, geniş veya yüksek elmacık kemikleri, dar alın ve çenedir. Oval çerçeveler yüzün kenarlarını yumuşatır, yumuşak kıvrımları olan kare çerçeveler de aynı etkiyi yaratabilir. Her durumda çerçevenin elmacık kemiklerinin genişliğinden daha geniş olmamasına dikkat etmelisiniz. Çerçeve önerileri: Oval, kare, çerçevesiz. Kare yüz: Bu tip yüzde, kuvvetli bir çene çizgisi, geniş bir alın ve elmacık kemikleri bulunur. Köşeleri yumuşatmak için yumuşak, kıvrımlı çerçeveler…

En çok ayakkabı alınıyor
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Kullanıcılarının 1 Ocak-31 Mart 2011 tarihleri arasında yaptıkları alışverişleri değerlendiren sahibinden.com, 2011 yılı ilk çeyreğine ilişkin online alışverişte değişen satın alma eğilimlerini araştırdı. Yapılan değerlendirmeye göre, söz konusu dönemde giyim ve aksesuar kategorisinde en çok satılan ürün ‘erkek ayakkabıları’ olurken, en yüksek fiyat ortalamasına sahip kategori ise ‘bayan ayakkabıları’ kategorisi oldu. Ayrıca her iki kategoride de spor ayakkabıları en çok tercih edilen ürün olarak ön plana çıkarken, bu veriler kadınların ayakkabıya daha fazla para harcıyor olduğunun da bir göstergesi oldu. ‘sahibindex’ verilerine göre 2011’in ilk 3 ayında, özellikle alışveriş merkezlerinin kapalı olduğu 22.00 – 10.00 saatleri arasında da online alışverişin hızının kesmediği gözlemlendi. Ayrıca online alışverişin en yoğun olduğu zaman diliminin de günün 18.00 – 19.00 saatleri arasında olması alışveriş merkezlerine gitmeye fırsat bulamayanların online dünyadaki alışveriş fırsatlarını kaçırmadıklarını gösterdi. Yine aynı değerlendirmeye göre, son dönemde oldukça revaçta olan Akıllı Telefonlar kategorisinde kullanıcıların en fazla Nokia marka telefonları tercih ettiği ortaya çıkarken, notebook bilgisayarlar arasında ise en fazla tercih edilen markanın HP olduğu gözlendi. Söz konusu dönemde sahibinden.com üzerinden günde ortalama 288 adet cep telefonu, 90 adet de dizüstü bilgisayar satışının gerçekleştiği açıklandı. İnternet artık her yerde! Online alışveriş giderek yaygınlaşıyor. Alışveriş dünyasının şampiyonu ise ayakkabılar…

Plaj modasına Penti ile hazırlanın
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Penti yeni bir akım başlattı. ‘Karıştır ve yakıştır’ temasıyla yola çıkan firma bikini altlarını ve üstlerini ayrı ayrı satarak kendi tarzınızı yaratma imkanı veriyor.  145 parçalık 2011 Yaz Koleksiyonu iki ayrı gruptan oluşuyor. Basic kategorisinde düz renkler ve sadelik, fashion kategorisinde ise çizgiler ve fırfırlar ön plana çıkıyor. Ayrıca beden tipleri için farklı kalıplar bulmak da mümkün… İki kategoriden istediğiniz modelleri birlikte kullanabilirsiniz.  Örneğin göğüslerinizle mutlu ama kalçanızdan şikayetçiyseniz, iddialı bir straplez modelle, düz ve koyu renkli bir bikini altını kullanın. Geçen yıl başlayan ‘korse mayo’ modeli bu yaz da plajlarda karşılaşacaklarımız arasında… Ama renkler daha canlı! Modelleri görmek için tıklayın. Karıştır ve yakıştır! Penti’nin özgür tarzı ve geniş renk alternatifleriyle plaj defilelerine siz de katılın.

İndirimler başladı!
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Fiyatlar iniyor ama şıklık her zaman zirvede! Nine West ürünlerini görmek için tıklayın. Haziran’ın görünmesiyle beraber Nine West’in yaz indirimleri başladı. %50’ye varan indirimleri kaçırmayın.

Yılda 28 kg alışveriş
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

İngiliz yayın kuruluşu BBC’de yayınlanan magazin ve moda programı The One Show’un tüketici uzmanı Lucy Siegle (36), bir kadının yılda ortalama 28 kilogram ağırlığında kıyafet satın aldığını ifade etti Siegle, İngiltere’de bulunan Cambridge Üniversitesi’nde yapılan araştırmalardan derlediği “Uğruna Ölünesi: Dünyanın Sonu Modadan Mı Olacak?” kitabında, kadınların hayatlarında iyi görünmek uğruna ortalama 133 bin 640 Sterlin (388 bin TL) harcadıklarını ve dolaplarında bulunan kıyafetlerden en az 22 tanesini hiç giymediklerini belirtti. Siegle, kadınların yaptıkları kıyafet alışverişlerinin 30 yıl önceye göre 4 kat arttığına dikkat çekti. Siegle, kadınların kıyafet alışverişleri çılgınlığına, bir giydiğini bir daha giymeyen ünlülerin neden olduğunu söyledi. BBC’de yayınlanan magazin ve moda programı The One Show’da bir kadının yılda ortalama 28 kilogram kıyafet satın aldığı ifade edildi.

Zamanı Burberry ile takip edin
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Saat tutkunlarını çok heyecanlandıracak bir haberimiz var! Burberry, klasikleşen desenini pembe tonlarda su geçirmez ve safir cam özellikleriyle beğeniye sundu. Bu sezon bileklerinizde yer açın. Burberry yeni saat modeliyle alışveriş dünyasına bomba gibi düştü!

Seyahat vakti geldi!
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Lüks, dayanıklı ve hafif malzemeden üretilen Rimowa valizler değişik modelleriyle tüm zevklere hitap ediyor. Büyük, orta ve kabin boy valizlerin lacivert, gri, bordo ve bej renk seçenekleri bulunuyor. Satış noktaları: Beymen mağazaları Bütün sene hayalini kurduğunuz tatile çıkıyorsunuz! Plajlarda ve yaz gecelerinde aldıklarınızı giymek için sabırsızlanıyorsunuz, peki ama valizler hazır mı?

Altın vücut yağı ile cildiniz altın çağında!
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Yaza girdiğimiz şu günlerde vücudunuzdaki sarkmış bölgelerden kurtulmak ve etkileyici, fit bir görünüm kazanmak için hala bir şansınız var. Tatil öncesi daha çekici bir vücuda sahip olmak isteyen kadınların bir numaralı tercihi haline gelen Biorichi Altın Vücut Yağı, içerdiği yüksek kaliteli doğal avokado, jojoba, E ve F vitaminli yumuşak buğday başağı yağları ile plajda ve havuzda kadınların bikini giyme kabusuna son veriyor. Üstelik kolayca emilen Altın Vücut Yağı, yağlı ve yapışkan bir his bırakmaksızın yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Yüz bölgesi de dahil vücudun her bölgesinin bakımında kullanılabilen Biorichi Altın Vücut Yağı, tüm cilt tiplerinin günlük bakımı için besleyici özelliğe sahip. Cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayan Altın Vücut Yağı, esnekliği ve dayanıklılığı koruyarak yaşlanma sürecini yavaşlatıp, kırışıklıkların vaktinden önce oluşumunu önlüyor. Altın Vücut Yağı’nın içeriğinde bulunan avokado yağı, cildin alt tabakalarına kadar nüfuz ederek, kurumasını engelliyor. Jojoba yağı etkili biçimde cilde yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor. E ve F vitamini barındıran yumuşak buğday başağı yağı ise cildin koruyucu tabakasını güçlendirip nemliliğini korurken, içerdiği besleyici maddeler de kan dolaşımına yardımcı olarak hücre yenilenmesini hızlandırıyor. Türkiye’de Petra tarafından piyasaya sürülen Biorichi Altın Vücut Yağı, 100 ml’lik ambalajlarda 30 TL’den satılıyor. Avokado, jojoba, E ve F vitaminli yumuşak buğday başağı yağları içeren Biorichi Altın Vücut…

Trendyol’un yeni markası ‘Milla’
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

O kadar güzel kıyafetler vardı ki, çekimde giydiğim hemen herşeyi almak istedim! Sanırım en azından yarısını aldım sanırım. Zaten mutlaka üzerimde bir yerlerde görüyor olacaksınız. Peki çekimde bu kadar güzel kıyafetler arasından ne giyeceğimi nasıl seçtim? Seçmedim! Çünkü bu sefer çekimde ne giyeceğime sizler karar verdiniz. İşte hikayesi… ‘Trendyol.com’ yine bir ilki gerçekleştirmiş. “Milla’nı Seç” isimli bir uygulama ile Facebook üzerinden bizzat kendi üyelerine seçtirererek giyeceklerim seçilmiş. Bir seksi bir de şirin Tülin istemişsiniz, ona göre kıyafetler seçmişsiniz. Biz de milyonlarca üyenin istediğini kırmayıp ona göre bir konsept belirledik ve fotoğrafları çektik. Fabrika stüdyolarından Ayten Alpgün bu harika fotoğrafları çekti. Peki ‘trendyol.com’ bu kadar mı yapmış? Hayır tabii ki! En fazla arkadaşını davet edenlere de hediye çekleri vermişler. Hadi moda meraklıları, kıyafet ve aksesuarları, %90’a varan indirimlerle 15 Haziran’dan itibaren www.trendyol.com ‘dan satın almak için tıklayın. Tülin Şahin Türkiye’de ilk defa bir online alışveriş sitesi kendi markasını yarattı. Markanın en büyük özelliği ise sezon trendlerini hemen ürünlerine yansıtıyor olması…

Tırnak ojesi devrimi
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

İlk kez Alix Avien tarafından pazara sunulacak olan Nail Deco, klasik ojelerden çok farklı. Klasik ojelerden çok daha yoğun olan Nail Deco, ojenin üzerine sürüldüğü zaman çatlıyor.  4 farklı renkteki Nail Deco ojelerinden dilediğinizi seçin, ojeli tırnaklarınızın üzerine sürün. 1 dakika kurumasını bekleyin. Oje çatlamaya başladığında ortaya ebru tarzı bir görünüm çıkacaktır. Daha parlak bir görünüm için üzerine cila sürebilirsiniz. Değişik zemin oje renkleri ve farklı Nail Deco renkleri ile binlerce kombinasyon yaratabilirsiniz. Klasik tırnak ojelerini unutun. Tırnaklarınızı renklendirmek artık hem daha eğlenceli, hem de çok farklı!

Tiffany’den babalara özel
ALIŞVERİŞ / 26 Ocak 2017

Türkiye’deki tüm Tiffany mağazalarında babalar günü haftası boyunca satışa sunulacak, kendimize örnek aldığımız kahraman babalarımıza yakışan bu çok özel   t-shirtlerle babanıza unutulmaz bir Babalar Günü yaşatacaksınız. Beyaz üzerine mavi Superman logosu ve altındaki “Dad”  yazısıyla bu özel t-shirtler, hem rahat kullanım olanağı sunarken, hem de bu özel güne ayrı bir anlam katacak. Türkiye’nin en hızlı büyüyen, en önde gelen spor-şık giyim markalarından biri olan Tiffany, Babalar Günü t-shirtlerini Türkiye genelindeki 92 mağazasında 24,99 TL’den satışa sunulacak. iffany, Warner Bros. Consumer Products ile yaptığı anlaşma sonrasında, DC Comics karakterlerini kullanacağı yeni koleksiyonlarıyla meraklılarına ulaşacak.

error: Content is protected !!