En sık yapılan dekorasyon hataları
DEKORASYON / 30 Ekim 2017

Herkes evinin güzel görünmesini ister. Ancak yapılan bazı hatalar evinizi güzelleştirmek yerine sıkıcı ve demode bir hava verebilir. İşte çok sık yaptığımız o hatalar. Tabloları çok yükseğe asmak Tabloların orta kısmının göz hizamızda olması gerekir. (Bu da yaklaşık yerden 150 cm yukarda demek oluyor.) Tablolarınızın yerini düzenlediğiniz zaman farkı anlayacaksınız. Bütün mobilyaları duvara dayamak Mobilyaların, odanın ortasında durması kulağa garip geliyor ancak bütün mobilyaları duvara dayamak da odanın samimi havasını yok ediyor. Odanın daha rahat görünmesi için mobilyalarınızı duvarlardan uzaklaştırın. Renklerden korkmak Evimizde monokromatik beyazı kullanmayı seviyoruz ancak her odada birkaç tane öne çıkan renk olmadığı zaman odalar çok boş görünüyor. Evinize turkuaz objeler göz alıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yatakta ve koltukta çok fazla yastık olması Yastıklar odaya renk ve detay katmak için mükemmel bir yol ancak misafirler koltuğa oturmak istedikleri zaman yastıkları kaldırmak zorunda kalıyorlarsa aşırıya kaçmış olabilirsiniz. Trendlere uymaya çalışmak Evde trendlere yer vermenin yanlış bir yanı yoktur ama bir odada çok fazla trend eşya olması o odanın kolay demode bir hal almasını sağlayacaktır. Televizyonu odanın odak noktası yapmak Televizyonu, evde sahip olduğunuz en güzel eşyaymış gibi evin odak noktasında bulundurmak yerine onu bir dolabın içine yerleştirebilirsiniz veya etrafını tablolarla süsleyebilirsiniz. Işıklandırmayı unutmak Tavan lambalarının evinize hoş bir…

Alaçatı Evlerinde Mavi ve Beyazın Uyumu
DEKORASYON / 21 Ağustos 2017

Alaçatı serinliğini sofralarımıza taşımanın en popüler ve pratik yolu; öncelikle hangi öğün olursa olsun, masamızın zemininde beyaz ve bej gibi açık renk tonlara yer vermemiz olacaktır. Mavi beyaz uyumu Tabak ve servis takımlarımızda mavileri beyazlarla birarada kombinlemek bir diğer altın kuralımız. Mavi cam ayaklı kadehler ve madalyan baskılı camlar ile masamıza ihtiyaç duyduğu ferah hareketi kazandırmış oluruz. Lavanta desenli sofra tekstilleri ve aynı desende tabak takımları ile maviden yola çıkıp, eflatuna kadar uzanan bir sofrada elbette ki lavanta buketlerine de yer açmamız, masayı vazolandırmamız şart. Unutmadan bu sene ekmek sepetlerini dantellendirmek apayrı bir moda furyası, uygulamazsak olmaz tabi. Son dokunuşu da mavili beyazlı vazolar, mumluklar ve kaselerle ahşap bir zemin üzerinde birarada kullanarak yaptık mı, kendimizi biranda Alaçatı’ nın butik taş ev bir pansiyonunda hissetmemek kaçınılmaz olacaktır.

Amerikalı Mimar Kendine 18 Metrekarelik Yaşam Alanı Kurdu
DEKORASYON / 7 Ağustos 2017

ABD’nin Idaho eyaletinde yaşayan mimar Macy Miller bir ev sahibi olmak istedi ama ev kredisi çekmek ve yıllarca bunu ödemek istemeyen mimar ihtiyaç duyduğu malzemelerle kendi evini inşa etmeye karar verdi. Satın almak yerine kendi inşa etti Daha zahmetli olsa da kendi evini yapma kararından vazgeçmeyen Miller, bir proje hazırlayarak işe koyuldu. 18 metrekarelik bir yaşam alanı kuran Miller, ufak evinde ihtiyaçlarını minimum eşya ve alanla karşılamayı hedefledi. Miller, sürdürülebilir malzemelerle bir römorkun üzerine inşa ettiği evin dış cephesinde geri dönüşüme girmiş nakliye paletleri kullandı. Miller bu ufak ev için şimdilerde park edecek bir arsa satın almanın peşinde. Mimar Miller, kurduğu blog’da yaptığı evin etaplarının fotoğraflarını paylaştı.

Evinizin star parçası olacak askılık tasarımı
DEKORASYON / 17 Temmuz 2017

Evin genel görüntüsünden sıkıldınız ve yeni bir dekorasyon için ayıracağınız bir bütçe yoksa, kendiniz yapın. Etrafınızda gördüğünüz her şeyden aslında bir şey yapılabilir. Bu yalnızca hayal gücüyle ilgilidir. Eğer bu konuda yeteneğiniz olmadığını düşünüyorsanız, internette birçok örnekle de karşılaşmanız mümkün. Bizim de size muhteşem tasarım bir askılık önerimiz var. Yapımı basit ve çok şık. İhtiyacınız olan şeyler; Şerit tahta parçalar. Bu bir kasanın çerçevesi , eski bir pencerenin dış kısmı olabilir. Ağaç dalları. Bu muhteşem bir görüntü sağlıyor. Eğer hafta sonu ormanda bir yürüyüşe gidiyorsanız, gözünüze kestirdiğiniz kuru ağaç dallarını almayı unutmayın. Boya. İstediğiniz renkte Fırça . Boyayı uygulamak için bir fırça gerekiyor. Matkap. Dalları çerçeveye sabitlemek için matkap kullanabilirsiniz. Yapılışı: Ahşap parçaları matkapla birbirine tutturarak bir dikdörtgen elde edin. Hazır bir çerçeve kullanacaksanız buna gerek olmayacaktır. Topladığınız ağaç dallarını isterseniz orijinal haliyle isterseniz boyayarak, dalları dış kısma gelecek şekilde çerçevenin içerisine sabitleyin. Çerçeveyi istediğiniz renkte boyayın. İşte bu kadar.Evinizin star parçası bitti bile.

Klima Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
DEKORASYON / 17 Haziran 2017

Yaz sıcakları ile mücadele ederken bulunduğumuz ortamı bize uygun hale getiren klima kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Klimadan hasta olmamak için neler yapılmalıdır? Klima Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Klima günümüzde özellikle yaz aylarında ev ve işyerlerinde büyük bir avantaj sağlayan bir makinadır. Bu elektronik aleti kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Klimanızdan en yüksek verimi alabilmek için almanız gereken önlemler var. Klima Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler   Doğru Klima Kullanımı Doğru klimayı tercih edin. Bulunacğı odanın genişliğini hesaba katarak klima tercih edin. Enerji tasarrufu sağlayan klimaları kullanın. Klimanızın içerisinde toz birikip hastalanmanızı önlemesi için periyodik olarak bakımlarını yaptırın. Özellikle küçük çocuklarda klimanın içerisine biriken toz astım yada alerjik durumlara neden olabilir. Klimanın monte edileceği yeri iyi belirlemelisiniz. Soğuk havanın size doğrudan gelmesine izin vermeyecek şekilde monte edilmelidir. Evinizde yada işyerinizde klima kullanmak istiyorsanız enerji tasarrufu sağalayabilmek için öncesinde yalıtım yaptırmanız gerekebilir. Gün içerisinde klimayı kapatarak odayı havalandırın. Temiz havanın içeriye girmesine izin verin. Klimanın konumlandığı bölgede içeriye hava girişini ve çıkışını engelleyecek eşyaları bulundurmayın. Klimanın hava filtrelerini düzenli aralıklar ile temizleyin. Klima insan hayatına büyük bir katkı sağlasa bile tüm gün klimaya maruz kalmayın. Dışarıya hava almaya çıkın. Bu sayede çabuk hastalanmamış olursunuz.

Mutfağın güzel kokması için
DEKORASYON / 17 Haziran 2017

Toplum geleneklerimizde yer alan evi ev yapan mutfaktır sözünü hak eden mutfağın güzel kokması için size birkaç basit ama etkili önerimiz var. Güzel ve tatlı kokan mutfaklar için bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Mutfağın güzel kokması için Evin özellikle kadınlar için en önemli alanlarından biri mutfaktır. Ailenize hazırladığınız lezzetli yemeklerin kokusu hoşunuza gitse de yapışan yemek kokuları zaman içerisinde rahatsızlık duymanıza ve mutfağınızda daha hoş kokular istemenize neden olur. Güzel Kokan Mutfaklar İçin Küçük bir kabın içerisine biraz su ekleyin. İçine çok ağır olmayan bir esansiyel yağ yada parfüm damlatın. Kaloriferin üzerine koyun. Yayılan koku tüm mutfağın havasını değiştirecektir. Mutfağınızda kokulu mum kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu kokuları alacaktır. Özellikle kapalı alanlarda sigara içenlerin en çok tercih ettiği alan olan mutfağınızda sigara kokularından kurtulamak için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Yanan ocağı üzerine yada yakınlarına portakal kabuğu koyabilirsiniz. Bu parfüm etksi yaratacaktır. Biraz tarçın serpilmiş olan alüminyum folyoyu sıcak fırının içine koyun. Kapağını açın. Bu tüm kokuları uzaklaştıracaktır. Lavobodan gelen kötü kokular için ise sık sık karbonat ve limonlu su hazırlayıp lavobonun içine dökün.

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu
DEKORASYON / 17 Haziran 2017

Renk uyumu olan huzurlu ve sakin bir ev ortamı için ev dekorsayonunda renk uyumu konusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Uyumlu duvar renkleri ve uyumlu mobilyalar evinizde tatlı bir hava yaratacaktır. Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Ev dekorasyonunda son yıllarda zıt ve birbiriyle bağlantılı olamayan renk ve mobilyalar sıkça kullanılıyor olsa da uyumlu renkler her zaman ilk sırada olacak gibi duruyor. Özellikle evinde sakin ve dingin bir hava yaratmak isteyenler tercihlerini yumuşak geçişli duvar renkleri ve mobilyalardan yana kullanıyor. Evde Renk Uyumu Evinizde kullanacağınız renkler sizin tarzınızı yansıtmalıdır. Aynı oda içerisinde duvar kağıdı ve boya kullanacaksanız ikisinin içindeki renklerin uyumlu tonlarda olmasına dikkat edin. Eviniz küçük ise daha geniş ve ferah gösterebilmek için pastel tonları tercih edebilirsiniz. Odanızı geniş gösterebilmek için ise aynı rengin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Evinizde farklı bir görünüm yaratmak istiyorsanız her oda da net renkleri kullanabilirsiniz. Hardal ve deniz mavisini tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Odanızın rengi çok açık rebk ise kullandığınız mobilyalarıda sade yada ahşap tercih ederek sakinliği koruyabilirsiniz. Yada kırmızı yada renkli yastık ve koltuklar ile farklı bir kombinasyon yaratabilirsiniz.

Gardrop Kokusu Nasıl Yok Edilir?
DEKORASYON / 17 Haziran 2017

Giysi dolabındaki kokudan rahatsızsanız bu yazıdaki maddeleri deneyebilirsiniz. Gardrop kokusu nasıl yok edilir? Giysilerin kokusu yıkamadan nasıl çıkarılır? Özellikle yaz aylarında giydiğiniz bir giysiyi yıkamadan tekrar giymek çok zordur. Bu durumda dolabınıza kaldıracağınız giysi dolabında ter kokmasına neden olabilir. Bu durumu engellemek için ise yapılması gereken bazı püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Gardrop Kokusu Nasıl Yok Edilir? Dolabınız küçük ve çok eşyanız varsa mutlaka sık sık bütün kıyafetleri çıkartarak havalandırın. Dolabı tamamen boşaltııktan sonra içini deterjanlı su ile silin. Durulama suyuna biraz parfüm bırakabilirsiniz. Kirli olan giysileri dolaba yerleştirmeyin. Gün içerisinde giydiğiniz eşyaları havalandırmadan dolaba yerleştirmeyin. Kullanmadığınız eşyalarınızı dolabınızdan kaldırın başka bir dolaba alın. Sıkışıklık yaratmayın. Dolabın konumlandığı bölgede rutubet varsa dolabı başka bir alana alın. Nemli giysileri dolaba asmayın. Ayakkabılarınızı dolabın ayrı bir bölüme yerleştirin. Giysiler ile aynı bölümde olmasına izin vermeyin. Hoş kokulu sabun yada lavanta keselerini dolabınıza yerleştirebilirsiniz. İç çamaşırlarınızın arasına sabun yerleştirebilirsiniz. Bu sabunların alerji yaratmayacak sabunlar olmasına dikkat edin.

Modern yatak odası dekorasyon fikirleri!
DEKORASYON / 17 Haziran 2017

Ünlü tasarımcılardan ilham alan yatak odası dekorasyonlarını Elmaelma.com okuyucuları için derledik. İşte sizler için seçtiğimiz chic, bohem, eklektik yatak odası dekorasyon stilleri… 118 218 318 418

Düğün Organizasyon ve Süslemeleri
DEKORASYON / 3 Haziran 2017

Yaz düğünü hayal edenler için birbirinden güzel organizasyon örnekleri seçtik. Düğün fotoğrafları bile artık stüdyoda değil açık havada farklı mekanlarda yapılıyor. ”Benim çekimlerim daha da farklı olsun” diyenler için alternatif seçenekleri galeride topladık. Sahil kasabasında yaşıyorsanız özellikle plajda yapılan organizasyonlar son günlerin en gözde seçimi. Daha fazlasına galerimizden göz atabilirsiniz. Etiket düğün organizasyon örnekleri düğün süslemeleri düğün çekimleri düğün çekimleri örnekleri düğün salonu süslemeleri düğün pastaları balayı odası süslemeleri

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu
DEKORASYON / 3 Haziran 2017

Küçük yatak odalarına mobilya yerleştirmek, sığdırmak zordur. Fakat bazı pratik çözümlerle küçük ama daha kullanışlı bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Sizler için küçük yatak odalarını daha kullanışlı hale getiren örnekleri bir arada topladık. Örneklerde görüldüğü gibi mobilya ve aksesuarlar seçerseniz küçük yatak odalarınızı nefes alabileceğiniz ferah mekanlar dönüştürebilirsiniz. Etiket Yatak Odası Örnekleri yatak odası dekorasyon örnekleri küçük yatak odası dekorasyonu küçük yatak odası fikirleri yeni yatak odası dekorasyonu renkli yatak odası dekorları

Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu
DEKORASYON / 3 Haziran 2017

Bebeğiniz ve çocuğunuz için yeni bir oda dekore etmek istiyorsanız galerimizi mutlaka incelemelisiniz. Bebek odası dekore ederken mutlaka zararsız kimyasallar içeren mobilyaları tercih etmelisiniz. Gün ışığı alması da en önemli faktör. Bebeğiniz için rahat edebilceği ve içerisinden bebeğine rahatça ulaşabileceğiniz beşikler tercih etmelisiniz. Bebek odasında mutlaka bebeğinizi emzirirken rahat edebileceğiniz bir koltuk ve puf bulundurmalısınız. Geri kalan detaylar da sizin zevkinize kalmış. Çocuk odalarını da tasarlarken mutlaka çocuklarınızın da fikrini alın. Onların rahatça oynayabileceği alanlar yaratın. Oyuncakların dağınık durmaması için saklama raf ve kutuları edinin. Çocuklar içinde mutlaka zararsız olan kimyasal barındırmayan mobilya ve tekstil ürünleri tercih edin. Çocuklarınızın odalarını dekore ederken ne olursa olsun onların gözünden bakmaya çalışın. Etiket çocuk odası dekorasyonu çocuk odası mobilyaları bebek odası dekorasyonu bebek odası tasarımları çocuk odası tasarımları çocuk oyun alanı tasarımları yeni bebek odaları bebek odası mobilyaları

error: Content is protected !!