Emina Sandal sessizliğini bozdu

10 yıllık eşi Mustafa Sandal’la boşanma kararı aldıkları haberleriyle gündemde olan Emina Sandal, küçük oğlu Yavuz’un 6’ncı yaş gününü dün bir alışveriş merkezinin oyun salonunda kutladı. Mustafa Sandal, işleri nedeniyle partiye katılamadı. Basın mensuplarıyla sohbetinde “Boşanıyoruz, her şey net” diyen şarkıcı, sosyal medya hesaplarında soyadını Jahovic yapması sorulunca “Soyadımı henüz değiştirmedim, kendi ülkemde öyle tanınıyorum. Ama dava bittikten sonra değiştireceğim” yanıtını verdi. Eski sevgilisi Marko Miskoviç’le yeniden görüşmeye başladığı haberlerine ise tepki gösteren Emina Sandal şunları söyledi: “Sırp basını, 14 yaşımdan beri benimle ilgili hiçbir skandal bulamadı. Şimdi fırsatı değerlendirip böyle haberler yapıyorlar. Ama ben Marko’yu 11 senedir hiç görmedim.” Sandal “Ne onunla bir yerde oturdum ne de kahve içtim. Benim hayatımda şu an kimse yok. Uzun zaman da olmasını istemiyorum. Sadece çocuklarım için çabalayacağım” dedi. Çocukları Yaman ve Yavuz’un ayrılık sürecinden olumsuz etkilenmediklerini söyleyen Emina Sandal, “Çocuklar o süreci atlattı” dedi. Sandal, oğullarının velayetinin kendisinde kalacağını belirtti.

Ünlü isimlerden kelebek çocuklar için anlamlı buluşma

Tedavisi olmayan bir tür su toplayan deri hastalığı olan kelebek hastalığına yakalananlar için Tülin Kanun’un ev sahipliğinde yardım gecesi düzenlendi. Yardım gecesine cemiyet, iş, siyaset ve sanat dünyası yoğun katılım gösterdi. Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle cemiyet dünyasının hatrı sayılır isimlerinden olan Çiğdem İşbilir Kurt yardım gecesi hakkında ‘’Kelebek çocukların tedavisi yok, medikal anlamda kremlerle tedavi oluyorlar ama çok üzücü çoğunu kaybediyoruz, yaptığımız resimler inşallah satılır, çocuklara bir faydası olur’’ şeklinde duygularını ifade etti.İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu , NG Güral YKB Gülsüm Güral, Tikad Başk. Nilüfer Bulut, Ajda Pekkan, Monik İpekel, Arzu Sabancı, Sibel Vatandost, Dursun Özbek, Çiğdem Kurt, Britzz Mobilya YKB Özcan Ata, Ayşe Cevahir, Berrin Güzeliş, Bülent Serttaş gibi toplumun önde gelen isimleri ‘Kelebek Çocuklar’ için ellerine fırçayı aldılar. Okan Karacan‘ın da müzayedesini yönettiği gecede, Muazzez Ersoy sahne aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı tabloyu Onur Sürmeli ve Ayşe Cevahir ortak olarak 500 bin TL’ye Monik İpekel, kendi yaptığı tabloyu 5 bin TL’ye, Arzu Sabancı’nın yaptığı tabloyu Levent Bilek 40 bin TL’ye Bülent Serttaç’ın yaptığı tabloyu Elif Dila Konukoğlu 30 bin TL’ye Çiğdem Kurt’un yaptığı tabloyu Alper Sürücü 10 bin TL’ye Gülsüm Güral’ın yaptığı tabloyu Alper Sürücü 17 bin 500 TL’ye Nilüfer Bulut’un yaptığı tabloyu Ayşe Cevahir 100 bin TL’ye Sibel Vatandost’un yaptığı tabloyu Behruz Vatandost 20 bin TL’ye Berrin Güzeliş’in yaptığı tabloyu eşi Kerim Güzeliş 30 bin TL’ye Ayşe Cevahir’in yaptığı tabloyu Özcan Halaç 50 bin TL’ye…

Leonardo da Vinci İstanbul’da
KÜLTÜR-SANAT / 15 Kasım 2017

Rönesans döneminin en büyük dahisini keşfetmeye davet ediyor. Leonardo Da Vinci’ye adanmış en önemli sergi olarak tasarlanan uluslararası bu sergi, prömiyerini yaptığı Brugge’ün (Belçika) ardından dünya turuna ilk olarak İstanbul’da başlıyor. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 replikasıyla birlikte; orijinal el yazması, tablo ve çizimlerin de dahil olduğu 200’e yakın eseri sanatseverlerle buluşturacak olan ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisi, 14 Aralık’ta UNIQ Müze’de kapılarını açacak ve 7 Nisan 2018’e kadar devam edecek. Bu sergide tek bir vida yok Dünyanın en büyük ‘Leonardo Da Vinci Makineleri Koleksiyonu’nun en önemli özelliği; sergide yer alan replikaların orijinal tasarımlara bağlı kalarak ahşap ve metalden yapılmış olması. Sanayi tipi hiçbir birleştirici unsurun kullanılmadığı replikalarda tek bir vida kullanılmadı. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak hayata geçirilmiş olan bu çalışmaların bazıları orijinal boyutlarında olup, kalan çalışmaların ise ebatları 60 cm ile 5 metre arasında değişen replikalardan oluşmakta. Da Vinci’nin haliç köprüsü replikası bu sergide ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisinin en önemli ve 7 metre boyutuyla en büyük parçası; Da Vinci’nin Sultan II. Beyazıt döneminde inşa etmek istediği Haliç Köprüsü’nün replikası. 1502′de dünyanın en büyük, en güzel köprüsünü inşa etmek isteyen Da Vinci, Sultan II. Beyazıt’a bu talebiyle ilgili bir mektup…

Julian Beever Türkiye`de
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Dünyanın en ünlü sokak sanatçısı İngiliz ressam Julian Beever kaldırımlara çizdiği üç boyutlu inanılmaz resimlerle internette tıklanmaya rekorları kırıyor. İsmi bilinmese bile internet dünyası Beever’ı dünyanın en çok tanınan sanatçıları biri yapıyor. Çizim Facebook’tan da izlenebilecek Kaldırım Picasso’su 31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında  Volkswagen Ticari Araç’ın  yeni pick-up modeli Amarok’un tanıtımı için İstanbul Nişantaşı’nda 3 boyutlu dev bir çalışma gerçekleştirecek. İstanbul’a ilk kez gelecek olan Beever, İstanbul ve insanlarının kendisine ilham verdiğini, çalışmasında  da İstanbul dokusunu kullacağını ifade etti. Beever’ın 4 gün sürecek çalışması halka açık olacak. Çizim ayrıca Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasında da paylaşılacak. Yer: Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi Tarih: 31 Mayıs Salı (Başlangıç) – 4 Haziran Cumartesi (Resmin bitişi) Dünyanın en ünlü şehirlerinde kaldırımlara üç boyutlu resimler yaparak bir fenomene dönüşen “Kaldırım Picasso’su” lakaplı Julian Beever, Volkswagen Ticari Araç’ın yeni pick-up modelini bu kez İstanbul’da çiziyor.

Çılgın Nuri ve Tembel Kamber
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Ramazan Karakaş’ın yazıp yönettiği oyun iki perdeden oluşuyor. İlk perde çılgın bir doktorun evinde ikinci perdesi ise kamberin rüyasında geçiyor Nuri bir farmakologtur. Bir tür bilim adamı ve çılgın birisidir, ilaçlar bulur ve bulduğu bu ilaçlar hasta insanları iyileştirir, çok çalışkan, aynı zamanda dağınık birisidir, Kamber ise doktorun yeğenidir ve doktorun tam tersi bir kişiliğe sahip olan bir çocuktur, tembel mi tembel, sorumsuz, yaramaz, savurgan, haylaz, kısaca ne ararsanız ondadır. Etkinlikle ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz: Salon: Mavi Uçurtma Sahnesi Tarihler: 29.05.2011~29.05.2011-15:00:00 Adres: Ataşehir Mozaik Çarşısı, Ataşehir, İstanbul Ücret: 12,00 TL Nereden Alırım: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, tiyatro gişesi     Çocuğunuz tiyatrosuz kalmasın! Bu muhteşem güldürüyü siz de seveceksiniz.

Bu filmleri mutlaka görmelisiniz!
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Dünya sinemasının en iyi filmleri SinemaTV 1001 ile bir araya geldi. Mutlaka izlemeniz gereken, modernden klasiklere, usta yönetmenlerin başyapıtlarına kadar, izlemeniz gereken 1001 filmden seçmeler SinemaTV 1001 günlerinde. Bu Ayın Filmi Pan’in Labirenti 2006 Cannes Film Festivali’ne Altın Palmiye için yarışan Del Toro’nun merakla beklenen filmi Labirent, İkinci Dünya Savaşı sonrasında geçen fantastik bir yolculuğun hikâyesi. 10 yaşındaki Ofelia yeni taşındığı evin arka bahçesinde esrarengiz bir labirent keşfeder. Labirentin içerisinde yaşayan Pan adındaki yaratık küçük kızın tüm yaşamını değiştirecektir. Fantasitik bir görsellik sunan bu film izlemeyenlere ve izlemeye doyamayanlar için büyük fırsat.  Yer: Otto Santral Tarihler: 31.05.2011 Saat: 20:00 Telefon: 0212 427 18 89 Adres: Santral İstanbul, Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 1 Eyüp – İstanbul Ücret: Ücretsiz Otto Santral’de sinema heyecanı devam ediyor.

Anadolu Ateşi Antalya’da
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Anadolu Ateşi, Antalya’da 31 Mayıs günü Gloria Aspendos Arena’da, Anadolu Ateşi’nin yeni versiyonu EVOLUTION’u sunacak. Muhteşem dans gösterileriyle herkesi büyüleyen Anadolu Ateşi ekibinin yeni gösterisini kaçırmayın.

Hobit’e Legolas geliyor!
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Yeni Zelanda’da çekimlerine başlanan, ‘Yüzüklerin Efendisi’ efsanesinin öncesinde yaşananları anlatan ‘Hobbit’ filminde rol alacak bir oyuncu daha açıklandı. ‘Yüzüklerin Efendisi’ üçlemesinde Legolas isimli Elf’karakteri canlandıran yakışıklı oyuncu Orlando Bloom’un, ‘Hobbit’te de aynı rolü canlandıracağı kesinleşti. Legolas karakteri aslında Hobit’te bulunmuyor. İki bölüm olarak planlanan filmin ilk bölümünün Aralık 2012’de gösterime girmesi planlanıyor. Yönetmen Peter Jackson merakla beklenen filmin kadrosunu açıklamaya devam ediyor.

Mercan Dede’den ilk kişisel sergi
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Ünlü müzisyen Mercan Dede’nin, ilk kişisel sergisi ‘Army of Lovers’ (Aşıklar Kabilesi) 26 Haziran tarihine kadar Ekavart Gallery’de görülebilir. ‘Aşıklar Kabilesi’ belli bir coğrafya, kültür, milliyet ayrımı yapılmadan dünyanın her tarafında insanlığın gelişimi, mutluluğu için hayatlarını sevgi ve barışa adamış insanların hikayesini anlatan bir proje. Sanatçı, ayrıca sergi için özel bir müzik tasarladı. Sergide, resim, baskı, fotoğraf, ses, video ve enstalasyon gibi çağdaş sanatın birçok malzemesi, 5 yıllık bir çalışma sürecinin ardından ustalıkla birleştirilerek görsel bir şölene dönüşmüş. Daha çok müzisyen kimliğiyle tanınan Mercan Dede, sanat hayatına aslında resimle başlamış.   Haberturk 5 yıllık çalışmanın ürünü ‘Aşıklar Kabilesi’ hazır…

Lady Gaga yine rekor kırdı
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Yaptığı her şeyle bir anda adından söz ettiren olay kadın Lady Gaga yeni albümü ‘Born This Way’ ile yine listelerin en üst sırasına yerleşti. Klibi ve sözleriyle de olay yaratan şarkı çıktığı ilk hafta 1 milyondan fazla sattı.   Billboard’un yayınladığı en çok satanlar listesinde her albümü zirveyi sorlayan Gaga yalnızca bir haftalık satışla 17. sıraya yerleşti.

Bebek’te şenlik var!
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Bebek 3 – 5 Haziran tarihleri arasında geleneksel eğlencesi ile coşuyor! Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz etkinliğin programı ise şöyle: 03 Haziran Tüm gün Dinamo FM çalışanı DJ’lerin performansları tüm gün boyunca sürecek. Akşam ise sahneyi çeşitli müzik grupları dolduracak. Şenlik 11:00’dan 23:00’a kadar açık olacak. Keyifli şenlik Beşiktaş Belediye Başkanı Sn. İsmail ünal’ın konuşması ile başlayacak. Eğer alışveriş ve eğlence koşturması arasında yemek standlarını gezmeyi de unutmayın. Çünkü saat 18:00’daki ‘Carnaval Turco’ ve 20:00’daki ‘Sattas’ konserleri için enerjiye ihtiyacınız olacak! 04 Haziran 4 Haziran Cumartesi günü 17:30’da ‘Melis Danişmend’ konseriyle başlayacak gece, 18:45’te “Kerim Soysal ve Vahram Gesar”ın DJ performansı ve 20:00’de “Can Bonomo” konseriyle devam edecek. 5 Haziran 05 Haziran Pazar günü 18:00’de ‘Social Inclusions’ ve 20:00’de “Rebel Moves”un muhteşem performanslarıyla şenlik son bulacak. Şenlikten diğer ayrıntılar: Galatamoda Bebek Şenliği’nin her sene konuğu Moda Tasarımcıları Derneği tarafından gerçekleştirilen Galatamoda, bu yıl da Türkiye’nin en önemli moda tasarımcıları ile birbirinden yetenekli genç moda tasarımcılarını bir araya getiriyor. Bahar Korçan, Gamze Saraçoğlu, İdil Tarzi, Tuvana Büyükçınar ve Simay Bülbül gibi isimlerin de aralarında yer aldığı en önemli tasarımcılar koleksiyonlarını İstanbullular’ın beğenisine sunuyor. Bebek Gurme Pazarı Bebek Gurme Pazarı ünlü gurme yiyecek ve içecek markalarının yer aldığı modern bir pazar…  Genç…

Amy Winehouse İstanbul’a geliyor
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Şimdiye kadar gelmiş geçmiş en muhteşem seslerden biri, 5 Grammy sahibi Amy Winehouse Pozitif tarafından düzenlenecek tek bir konser için Türkiye’de! 20 Haziran Pazartesi akşamı Küçükçiftlik Park, Maçka’da gerçekleşecek yılın en ses getirecek konserinde Amy Winehouse, kitleleri peşinden sürükleyen duygu dolu eski ve yeni parçalarıyla nefes kesecek bir performans için İstanbullu hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Amy Winehouse’un merakla beklenen performansı öncesi gecenin açılışını, dünya müziğinin en başarılı gruplarından Oi Va Voi yapacak. Nokia ve Virgin Radio’nun katkılarıyla gerçekleşecek yılın müzik olayı Amy Winehouse konserinin biletleri satışta! 20 Haziran 2011 tarihinde, saat 19:00’da Küçükçiftlik Park divayı ağırlayacak.

Taylor ile Burton’ın aşkı film olacak
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

Mart ayında hayatını kaybeden Elizabeth Taylor ile Richard Burton’ın aşkı beyazperdeye taşınıyor. Filmle ilgili açıklama yapan Paramount Pictures, yönetmenlik için ünlü yönetmen Martin Scorsese’yle görüşüldüğünü duyurdu. Sam Kashner ile Nancy Schoenberger’in geçen yıl satışa çıkan ‘Furious Love’ adlı kitabından uyarlanacak film için şirket, şu an oyuncu arayışı içinde. Filmin yönetmeni Martin Scorsese olabilir.

En Mutlu Kim?
KÜLTÜR-SANAT / 27 Ocak 2017

11 – 18 Haziran tarihleri arasında saat 11:30’da Akbank Sanat Salon’da izleyicisiyle buluşan müzikal Türkiye’nin en uzun soluklu çocuk oyunu olma özelliğini taşıyor. Yavuz Pekman’ın harika oyunu “İnsanlar yaşlandıkları için oyun oynamaktan vazgeçmezler, oyun oynamaktan vazgeçtikleri için yaşlanırlar.” sloganıyla yalnızca çocuklar için değil, yetişkinler için de önemli mesajlar taşıyor. Akbank Sanat, 37. yılına giren ‘En Mutlu Kim?’ müzikalini yine minik izleyicileri için sahneliyor.

error: Content is protected !!