Ayak detoksu nasıl yapılır?

Ayak detoksu nasıl yapılır?
14 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 205 kez okundu.
Reklam

Ayak detoksları, zararlı toksinlerin vücuttan kurtulmasının bir yolu olarak her geçen gün daha da popüler hale gelmektedir. Potansiyel toksinler, havada kirliliğinden, evinizdeki kimyasallara ve güzellik ürünlerine kadar değişebilir.

Ayak detoksu nedir?
Ayak detoksları, vücuttan toksinleri ve metalleri ayaklarından çekerek çıkarır. Ayak maskeleri, ayak pedleri, akupunktur ve iyonik ayak detoksu cihazları vardır.  Ayak detoksunun bedenin PH seviyesini daha alkali hale getirmeye yardımcı olduğuna inanırlar. Ayrıca ayak detoksunun çeşitli zararlı organizmaları etkisizleştirildiği savunulmaktadır. Pek çok sağlık ve güzellik merkezlerinde ayak detoksu yöntemleri uygulanmaktadır. Ayrıca kozmetik mağazalarında da ayak detoksu pedleri bulunmaktadır.

Ayak detoksunun faydaları nelerdir?
Ayaklar,  sinir uçları ve ter bezleri açısından zengin olduğundan vücuttaki detoks ve gerilmenin en uygun yeri gibi görünüyor. bedeninizi veya ayaklarınızı sıcak veya ılık suda ıslatmanın sakinleştirici olduğunu  herkes bilir. Sıcak ayak detoksu banyoları ayrıca şişmeyi azaltmaya, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve genel sağlığınızı ve ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ayak detoksu nasıl yapılır?

Karbonat ve deniz tuzu ile yapılan ayak detoksu 

Karbonat ve deniz tuzu, kuvvetli bir ayak detoksu için kusursuzbir kombinasyon oluşturur. Bir bardak deniz tuzu ve karbonatı su dolu bir leğenin içerisinde iyice eritin. Suyun ayağınızı sokabileceğiniz sıcaklıkta olmasına özen gösterin ve ayaklarınızı bu suyun içerisinde 45 dk bekletin. Her gün söz konusu karışım ile ayak detoksu yapabilirsiniz.

Ağız gargarasıyla ayak detoksu

Ağız gargaraları içerisinde yer alan antiseptik maddelerle ayak detoksu yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Su dolu bir leğenin içerisine iki kapak kadar ağız gargarası döküp iyice karıştırın. Bu sayede ayaklarınızda aynı zamanda mantar oluşumunu da engellemiş olursunuz.  

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git