Cilde Çok Yararlı Domates Maskesi Tarifi

Cilde Çok Yararlı Domates Maskesi Tarifi
23 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 229 kez okundu.
Reklam

Evde hazırlanan cilt bakım maskelerinin trend hale gelmesinden sonra birbirinden farklı alternatif kullanılmaya başlamıştır. Doğal, organik ya da temiz içeriklere sahip olan maskeler sayesinde daha aydınlık bir cilde sahip olmak oldukça kolaydır. Doğal kolay cilt bakımı yapmak isteyenler için domates maskesi tarifini değerlendirmeleri yararlı olacaktır. Cildin renk tonunun eşitlenmesine ve sivilce görünümünün azaltılmasına destek olan domates, son dönemde bakım için çok fazla kullanılmaya başlamıştır. Domates maskesi nasıl hazırlanır? Diye soru yöneltenlerin ise organik domates ve pirinç unu temin etmeleri yeterlidir.

Cilt Lekelerinin Giderilmesinde Etkili 

Domates maskesi, az evvel belirtilenler dışında cilt lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Güneş ya da genetik nedenlerden dolayı leke problemi yaşayanlar, düzenli domates maskesi yaparak sorunlarından kurtulabilirler.

Ünlülerin güzellik sırları arasında da bulunan domates maskesi, doğal malzemelerden hazırlandığı için cilt açısından zararlı bir etkisi yoktur. Maskenin etkili olabilmesi adına düzenli bir şekilde kullanım sağlamakta fayda vardır. Domates ve pirinç unu karıştırıldıktan sonra en az 15 dakika ciltte bekletilmesi ile birlikte maske etkisini gösterir. Hassas cilde sahip olanların uygulamadan önce küçük bir noktada test etmelerinde yarar vardır. Yağlı cilt sorunu olanlar içinde domates maskesi arındırıcı bir etki yapar.

Akşam uygulamak gerekir: Maskenin çok daha etkili olabilmesi için akşam uygulanması önemlidir. Bu nedenle haftada en az 2 ya da 3 gece domates maskesi yapmakta fayda vardır. Cilt bakımının önemi her geçen gün biraz daha arttığı için bu tür doğal maskelerden yararlanmak faydalı olacaktır.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git