Cilt Dokusuna Etki Eden Çevresel Etmenler

Cilt Dokusuna Etki Eden Çevresel Etmenler
24 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 286 kez okundu.
Reklam

Cilt dokusunun zaman içerisinde deforme olmasında ve kırışıklık görünümünün artmasında, çevresel etmenler oldukça etkilidir. Gün içerisinde kirlenen, yıpranan ve yorulan cilt, olması gerektiği gibi temizlenmediğinde gözenek görünümü artar. Bu durum ise daha sonrasında sivilce ya da leke gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Genç bir cilt için her zaman temizleme ve nemlendirme rutinlerine dikkat etmekte fayda vardır. Cilt bakımında estetik yollar olsa da her zaman doğal içeriklerden yararlanmayı sevenler adına alternatifler oldukça fazladır.

Hava Kirliliği Nedeniyle Günlük Cilt Temizliği Önemli 

Gün içerisinde sürekli dışarıda olanların, eve geldiklerinde ciltlerini mutlaka temizlemeleri gerekir. Günlük temizlik alışkanlığına dikkat edilmesi halinde gözenek ya da sivilce gibi problemler yaşanmaz.

Cildin yumuşaması için her gün düzenli bir şekilde nemlendirilmesi de önemlidir. Kuru, yağlı ya da karma ciltler için nemlendiriciler ise farklılık gösterir. Cilt tipine uygun ürünlerden yararlanmak, kısa süre içerisinde etki gösterebilmesi açısından önemlidir. Yaşam tarzı cildi nasıl etkiler? Araştırmasında olanların ise her zaman çevresel etkenler ile birlikte yedikleri besinlere de dikkat etmelerinde fayda vardır. Beslenme sayesinde ciltteki sivilce, leke ya da yağlanma sorunlarından kurtulmak çok daha kolaydır.

Haftada bir maske kullanımı: Cilt gözeneklerinin açılması, derinin alt kısımlarının temizlenmesi ve arındırılması adına maske kullanımı önemlidir. Bu nedenle haftada bir mutlaka maske yapmakta fayda vardır. Ünlülerin güzellik sırları arasında olan maske, bal, mısır unu, pirinç, domates gibi doğal malzemeler ile hazırlandığında etkisini daha fazla arttırır.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git