Doğru Eş Adayını Bulduğunuzdan Emin Misiniz;?

Doğru Eş Adayını Bulduğunuzdan Emin Misiniz;?
16 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 202 kez okundu.
Reklam

Mutlu, huzurlu ve kifli bir ilişki sürsürsüğünüz sevgiliniz sizin için gerçekten doğru eş adayı mı? Yaşam Koçu ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol Şen, hem bu sorunun cevabını veriyor hem de doğru eş adayını tercih etmenin inceliklerinden bahsediyor. 

Flört dönemi bir ilişkinin en haz alıcı ve verici periyotlarından biridir. Aşkın ve tutkunun en yoğun yaşandığı, eğlenceli ve heyecanlı zamanlardır. Fakat iş evlilik kararı almaya geldiğinde flört ederken bizi mutlu eden, heyecan veren özelliklerin evlilikte mutlu edemeyeceğini üzülerek belirtmek durumundayız. Yani doğru sevgili, her zaman doğru eşe olamıyor. 

En önemli nokta eş adayının problem çözme şekli

Bir çift olarak problemlerin üstesinden nasıl geliyoruz? Evlenmek istediğimiz insan problem çıktığında kaçmayı, küsmeyi mi tercih ediyor? Yoksa sakinliğini koruyup problemi çözmeye mi odaklanıyor? En küçük sürtüşmeşlerde bile bırakıp gitmekle mi tehdit ediyor? Problem yaşamanın doğal olduğuna ve çözülen her problemin ilişkide sağlıklı bir temel oluşturacağına mı inanıyor? Problemsiz bir yaşam hayal etmek asla gerçekçi değil. Ancak problemlerini benzer üslupla çözebilen çiftler her zaman daha sağlıklı ilişkiler kurarlar. Elbette problemleri çözebilmek için öncelikle saygı şart. Dolayısıyla sevgilinizin doğru eş olup olmayacağından emin olmak istiyorsanız nasıl tartıştığını iyi gözlemleyin.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git