Doğru Makyajın Püf Noktaları

Doğru Makyajın Püf Noktaları
24 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 310 kez okundu.
Reklam

Her kadın doğru makyaj yaparak daha kusursuz gözükme konusunda araştırma yapmıştır. Öyle ki konuda birçok kişi dünyaca ünlü kişilerin makyaj tekniklerini de örnek almakta. Kim Kardashian makyajı bu noktada gösterilecek örneklerden biridir. Kadınların imrenerek takip ettiği ünlülerden olan Kim Kardashian makyajıyla da ilgi odağı olmayı başarmaktadır.

Günlük Makyajın Detayları

Makyaj yapmanın püf noktaları içinde öncelik ne tür bir makyaj yapılacağına karar verilmelidir. İşe giderken yapılacak makyajla, arkadaş toplantısına giderken yapılacak makyaj ve gece makyajı birbirinden çeşitli ve ayrı tekniklerle yapılmaktadır.

Gündüz Makyaj İçeriği:

Günlük göz makyajı nasıl yapılır diye araştırmalarda bulunan hanımlar için öncelikle doğru renklerin seçilmesi gerekir. Gün içerisinde açık tonlarda ve fresh tonlar gün içerisindeki yapılacak her aktiviteye uygun düşecektir. Ağır olmadan son derece doğal tonların seçilmesi ve göze aynı teknikle uygulanması gerekir.

Aydınlık göz makyajı yaparak kadınlar gün içerisinde daha enerjik ve sağlıklı gözükebilirler.

Buğulu Gözlere Sahip Olmak Çok Kolay

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır sorusu için öncelikli olarak far seçimine önem verilmesi gerektiğinin altı çizilmelidir.  Buğulu gözler için nude tonlarından far tercihi yapılmalı.

Açık, orta ve koyu renkli far seçilmeli, Orta renkli far göz kapağına tamamen uygulanmalı, Koyu ton gölge oluşturarak şekilde göz kapağından itibaren dağıtılarak kullanılmalı, Açık ton ise kaş kemiğine sürülmeli, İnce olarak eyeliner sürülmeli Son olarak rimel sürülerek göz makyajı tamamlanmalı.

Gece Makyajı Nasıl Yapılmalı

Gece makyajı en dikkat edilmesi gereken makyajlardan biridir. Renklerin koyu tonlarda olması makyajın ağır olmasına neden olabilir. Bu nedenle doğru teknikle makyajın yapılması gerekir. Buğulu bir gece makyajı yapmak her zaman en uygun olanıdır demek yanlış olmaz.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git