Ebeveynler için bebek bakımı

Ebeveynler için bebek bakımı
21 Haziran 2019 tarihinde eklendi, 113 kez okundu.
Reklam

Yeni ebeveyn olanlar için dikkat edilmesi gereken bazı önemli bilgiler;

Kesinlikle söylenilen şeylere kulak asmamak, kendi bildiğinizi de okumayın tabikide. Aile büyüklerinden bazı tüyolar alabilirsiniz. Kesinlikle bebeklerinizi sakınmayın. Bebek bakımlarınızı sıklıkla yapmayı ihmal etmeyin. Altını sıklıkla değiştirin, sıklıkla emzirin ve sevginizi asla esirgemeden gösterin. Bebekler bu tarz şeyleri hissederler. Onun yanında kesinlikle kavga etmeyin ve sevginizi asla ihmal etmeyin. Mesela bebek bakımı kitapları okuyun, bebek bakımı videoları izleyin bir ebeveyn olarak sizin de işinize yarayacak bebeğinizin de.

Bebeğinize ne kadar çok ilgi gösterirseniz o kadar iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bazı bebekler uykularından ağlayarak uyanabilirler fakat endişe etmeye gerek yok mutlaka bir yeri ağrıyor olabilir veya karnı aç olabilir ya da altı pis olabilir. Öncelikle altını değiştirin ve karnını doyurmaya çalışın daha sonra da karnını ve sırtını ovalayıp gazını çıkarmayı deneyin mutlaka bunlardan biridir ağlama sebebi.

Kimi bebekler hiç sıkıntıya gelemez ve onu rahatça sevemezsiniz. Bazı bebekler ise tam tersi sıkılarak sevilmek hoşlarına gider ve onunla oyun oynadığınızı hissederler.

Onlarla oyunlar oynayarak iletişim sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git