Göz Çevresi Soyulması Neden Olur?

Göz Çevresi Soyulması Neden Olur?
16 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 259 kez okundu.
Reklam

Göz çevresinde soyulma pek çok insanın dert yandığı cilt sorunlarının başında gelmekte ve bu problemi yaşayan bireyler, göz çevresi soyulması sebeplerini öğrenmek istiyorlar.

Göz çevresi soyulmasının nedenleri epey fazladır fakat bu problemi tetikleyen faktörlerin başında ise, kullanılan kimyasal peelingler gelmektedir. Cilt bakımı yaparken mutlaka göz çevresi uygulamalardan uzak durun.

Cilt bakımı işlemleri sırasında göz çevresi kötü etkileniyor. Yüz maskesi ve peeling gibi uygulamaları göz çevresine uygulamamaya dikkat edin. Özellikle de göz altının çok hassas bir deriye sahip olması nedeniyle kötü etkileniyor.

Göz çevresi soyulmaları sebeplerinden bir tanesi de, mevsimsel değişimlerdir. Mevsimsel değişimler sebebiyle cilt kuruluğu husule geliyor ve göz çevresi aşırı kuruduğu için soyulmaya başlıyor.

Göz çevrenizdeki soyulmaların sebebi pek çok etkene bağlı olarak gelişme göstermektedir. Göz çevresi soyulmasının nedenleri arasında ilk akla gelen güneş yanıklarıdır. Diğer yönden mantar enfeksiyonları, döküntülü deri hastalıkları yada kozmetik ürünlerden dolayı tahriş olmuş deri de soyulmalara sebebiyet veriyor.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git