Karbonatlı Doğal Maske Tarifi

Karbonatlı Doğal Maske Tarifi
22 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 83 kez okundu.
Reklam

Bakım için büyük paralar harcayarak kozmetik ürünler kullanmak yerine evde olan malzemeleri kullanmak isteyen hanımların günümüzde birbirinden farklı tarifler bulmaları söz konusu. Evde maske nasıl yapılır diye merak edilip araştırılma yapıldığında birçok tarif çıkmaktadır. Önemli olan bu tariflerden doğru olanın seçilmesi ve cilde uygun olanın uygulanmasıdır. Yanlış maske sağlıksız sonuçların oluşmasına neden olabilir.

Cilt Lekelerinden Kurtulmak 

Cilt lekeleri için maskelerde İbrahim Saraçoğlu tavsiyelerine kulak kabartarak hem ucuz bir şekilde hem de en sağlıklı yoldan lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tarifleri doğru bir şekilde uygulamak.

İbrahim Saraçoğlu lekeler için öncelikli olarak limondan faydanılmasını tavsiye etmekte. Limonun içindeki asit sayesinde ciltte oluşan güneş lekeleri ve yaşla beraber oluşan lekeler düzenli kullanım sonrası kolaylıkla yok olmaktadır. Bir diğer öneri ise elma sirkesidir. Limon gibi içeriğindeki vitaminler sayesinde lekeler hızla kaybolmakta.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Evde siyah maske yapımı sayesinde bu sorundan da uygun fiyatlı malzemelerle kurtulmak mümkün. Yoğurt ve limon suyu karışımı düzenli kullanmanız halinde siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Karbonatla Kolay Maske Yapımı:

Evde siyah noktalar için maske tarifleri içinde bir diğer etkili tarif ise karbonat ve sudur. 1 yemek kaşığı karbonat suyla hamur kıvamına gelen kadar karıştırılıp ve uygulanır. Düzenli kulanım etkili sonuç.

Evde Saç Bakımı

Parlak saçlar için maske yapmak isteyenler yumurtayla bunu sağlayabilirler. 1 yumurta, 1 yemek kaşığı zeytin yapı ve balla yumurtayı karıştırıp saçınıza uygulayın. 30 dakika sonra yıkayın. İlk uygulamada farkı hissedeceksiniz.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git