Kitap Okuyan Bir Partnere Sahip Olmak

Kitap Okuyan Bir Partnere Sahip Olmak
8 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 116 kez okundu.
Reklam

Şöyle bir çevrenize baktığınızda bir ilişkiyi yürütmek ya da ona başlamak oldukça zor. Karşınızda anlayışlı ve insani duygularını kaybetmemiş bir insan varsaçok şanslısınız. Çünkü artık çevremize baktığımızda gördüğümüz ilişkiler ne yazık ki son model telefonlarda, gezilip görülen, sosyal medyada paylaşılan şeylerin lüks kalitesiyle ölçülüyor.

Oysa kitap okuyan bir partneriniz varsa…

– Birbirinizi tanıma evresini atlattığınız zaman konuşulacak konularız da son bulmaz.

– Kişisel bilgi birikiminizin ürerine ondan edindiğiniz bilgileri de eklersiniz ve bu sizin ufkunuzu genişletir.

– Kitaplığınıza yeni kitaplar eklenir. Ne okuyacağınıza karar veremediğiniz zaman, sevgiliniz hemen bir tavsiyede bulunur.

Kitap sayfalarının ona kattığı hoş duyguları gerçeğe taşır ve ruhunuzu okşar.

– Örneğin tatile gittiğinizde geceleri kalabalık ortamların yerine sahilde kumun üzerinde birbirinizin ses tonlarından kitap okuyarak romantizmi yaşabilirsiniz. Ayrıca bu anlarda gökyüzüne bakıp hayaller kurmak da mümkün.

– Kendi hayal dünyasında size de yer verir ve milyonlarca insan içinden iki kişi üzerine kurulu bir dünyaya sahip olursunuz.

– Seni seviyorum demeyi zorlaştıraz, doğal hale getirir. Ego meselesi yapmaz. İçinden geldiğinde hemen söyleyiverir. Çünkü aşkı kitaplardan öğrenmiştir.

– Duygularına daha çok hakim olurlar.

– Kendinizi iyi hissetmediğinizde sizi şımartacak tatlı sözleri kolayca bulabilirler.

– Her ilişki de sorunlar olabiliyor. Tartışmalara yer veriliyor. Önemli olan bu sorunların ne kadar canınızı acıttığıdır. İşte sevgilinizin size söyleyeceği de sizin canınızı çok acıtmayacaktır. Çünkü okuduğu kitapların etkisiyle ne söylemesini ya da söylememesi gerektiğini bilir.

– Son olarak sürprizlere de alışabilirsiniz. Edebiyatın getirdiği duygusallık ile sizi nasıl mutlu etmesi gerektiğini iyi bilecektir.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git