Soyulabilir Siyah Maske Tarifi İle Siyah Noktalardan Kurtulun !

Soyulabilir Siyah Maske Tarifi İle Siyah Noktalardan Kurtulun !
22 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 124 kez okundu.
Reklam

Soyulabilen maske tarifleri ile evinizde kendi maskenizi hazırlayabilirsiniz. Özellikle siyah noktalara veda etmek için için çok çeşitli maske tarifleri bulunmaktadır.

Son zamanlarda en fazla merak edilen maske çeşitlerinden biri ise soyulabilir siyah maskedir. Doğal olan malzemelerle evde soyulabilen siyah maske yapılabilir. Soyulabilen siyah maskeler birçok markanın farklı çeşitleri ile piyasadaki kozmetik mağazalarında bulunmaktadır. Fakat evde doğal olan ve sağlığa zararlı olmayan malzemeler ile hazırlamak cilt sağlığınız için daha iyi olacaktır. Siyah maske yapımı için öncelikle iki malzemeye ihtiyaç vardır.

 

Bu malzemeler:

Toz gıda jelatini ( bitkisel jelatin ) Aktif karbon (siyah karbon)

Bu iki malzemeyi de aktarlarda bulabilirsiniz. Yarım su bardağı suya 3 yemek kaşığı jelatin koyularak ısıtılır.  Yoğun bir kıvam aldığında içine 2 tatlı kaşığı aktif karbon eklenerek karıştırılır. Sıcaklığını kontrol ederek ılık haldeyken yüzünüzün T bölgesine uygulayın.

Donup, soğumasından sonra soyularak siyah noktalara veda edebilirsiniz. Daha sonrasında yüze tonik ve nemlendirici ile temizleme yapabilirsiniz.

Soyulabilen Siyah Nokta Maske Tarifleri

Siyah noktalara veda etmek ve cilt üzerinde pürüzsüz bir görüntü elde etmek için cilt dengesini toparlayıcı maske tarifleri bulunmaktadır. Soyulabilen maskeler daha çok siyah noktaları yok edici özelliğe sahiptir.

Bu maske tariflerinden ilki sadece iki doğal malzeme ile yapılabilen maske tarifidir. Süt ve jelatin malzemeleri bu tarif için yeterli olacaktır. Süt ve jelatin karışımı şeffaf bir görüntü olana kadar ısıtılır. Ve temiz cilde uygulanır. Doğal içeriği sayesinde cildin her yerinde kullanılabilir. Ve kolayca temizlenir. Ayrıca gözenekleri açtığı için cildin daha iyi nefes alması sağlanmış olur.

Siyah nokta maskesi ev yapımı olanlardan diğeri ise, yumurta beyazı, kağıt mendil ve limon suyu ile yapılan maskedir. Bu maske, bir kase içerisinde yumurta beyazı ve bir tatlı kaşığı limon suyu karıştırılır. Bu karışım siyah noktaların olduğu bölgelere sürülür. Ve üzerine kağıt mendilin ince katları yapıştırılır. Karışım yüzde kurudukça kağıt mendiller soyularak temizlenir. Düzenli kullanım ardından siyah noktalardan arındıran etkili bir maskedir.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git