Tüp Bebek diyeti

Tüp Bebek diyeti
25 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 209 kez okundu.
Reklam

Tüp bebek tedavisinde tüketilmemesi gereken gıdalar ve doğru beslenme koşulları da olmaktadır. Her durumda sağlıklı beslenmek önemli bir yarar sağladığı gibi tüp bebek diyeti tedavisinde de beslenmenin etkisi oldukça geniştir. Tüp bebek tedavisinde fazla kilolu olan kişilere öncelikle doktor kontrolünde bir diyet planı verilmektedir.

Fazla kilolar tedavinin olumlu gidişatının önüne geçen etkenlerden biridir. Mutlaka kilo verdirilerek bir tedavi planı oluşturulmalıdır. Aynı zamanda kilonun sperm kalitesini de etkilediği bir gerçektir. Sadece kadınlar için değil erkekler için de bu aşamada fazla kilolardan kurtulmak olumlu bir seçenek olacaktır. Kliniklerde sağlıklı beslenme ve kilo verdirme yöntemleri ile yine klinik doktorları tarafından çiftlere özel planlar hazırlanır. Ve bu beslenme planı yalnızca tüp bebek tedavisinde değil çiftlerin bebeklerini kucaklarına alacakları zamana kadar devam eder. Doğru ve sağlıklı beslenme hamilelikte de ortaya çıkabilecek sorunları önlemek açısından önemlidir.

Tüp bebek tedavisinde faydalı yiyecekler, aslında normal şartlarda da yararlı olan besinlerdir. Doktorların genel beslenme önerilerine uyulması tüp bebek tedavisinde olanlar için dikkat edilmesi gerekilen hususlardandır.

Tüp Bebek Tedavisinde Beslenmede Nelere Dikkat Edilmeli?

Her türlü durumda ilk belirtilen zararların başında sigara kullanımı gelmektedir. Tüp bebek tedavisinde de sigaradan uzak durulmalıdır. Sadece fazla kilo değil aynı zamanda aşırı zayıflık da tedavi için olumsuz bir faktör olabilmektedir.

Balık tüketimi tedavi sırasında gereken protein, mineral ve omega yağlarının dengeli alınması açısından önemlidir. Haftada en az 3 defa balık tüketilmelidir. Aynı şekilde kuru baklagiller, sebze ve dengeli bir şekilde meyve tüketimi de tedavi sırasında olumlu etkileri olan beslenme ihtiyaçlarındandır.

tüp bebek diyeti

Asitli olan içeceklerden uzak durulmalıdır. Asitli olan içecekler yerine doktorun önerdiği bitki çayları içilebilir. Ve bu dönemde olabildiğince su tüketilmelidir.

Kızartma ve hamur işleri tüketimi ile şeker ve fazla yağ oranlarının alınmasının tehlikeli olabileceği bilinmelidir. Daha çok fırında veya ızgarada pişirilen yiyeceklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Tüp bebekte transfer sonrası beslenmesinde karbonhidrat alımı, tedaviyi olumlu yönde etkileyecektir. Ve vitaminlerin mutlaka takviye ilaçlar ile değil meyve ve sebzelerden alınması önerilir.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git