Yaz Davetlerinin Yıldızı Olmaya Hazırlanın

Yaz Davetlerinin Yıldızı Olmaya Hazırlanın
8 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 109 kez okundu.
Reklam

Yaz tüm hızıyla devam ediyor, davet mevsimiyse hala devam ediyor! Durum böyle olunca şıklık yarışı da hız kazandı. Yaz aylarından esintiler barındıran, birbirinden romantik ve trend saç modelleri şıklığınızı tamamlamayı bekliyor. Dağınık bir topuz, salaş bir örgü ve atkuyruğuna eşlik edecek naif aksesuarlar ile davetlerin yıldızı siz olacaksınız.

Hepimiz biliyoruz ki, davetlerde kadınlar için en önemli son dokunuş, kıyafetlerinin tamamlayıcısı olan saç ve makyaj. Peki, bu yaz karşımıza davetlerde en çok hangi saç modelleri çıkıyor? Islak görünümlü saçlardan dağınık örgülere, ense topuzundan yarım at kuyruğuna… Mos Kuaförleri Genel Müdürü ve Saç Artisti Doğan Çelik davetlerde en çok tercih ediln saç modellerini paylaşıyor.

Son dönemlerin en havalı ve pratik saç modeli yarım topuzlar

Bir diğer adıyla ”Haf Bun” da denilen yarım topuzların son zamanların trend saç modeli olduğunu belirten Saç Artisti Doğan Çelik, kırmızı halıdan günlük hayata, kısacası her ortamda yarım topuzlar tercih edilebilirken, özellikle yaz davetleri için de doğru bir tercih olduğunu ifade ediyor. Çelik; kısa, uzun, dalgalı veya düz her saç modeline uyumlu yarım topuz modelinin atkuyruğu şeklinde kullanımının da mümkün olduğunu ifade ediyor.

Bohem görünümü sağlayan örgülü saçlar

Örgülü modellerin 2018 yaz davetlerinde en çok karşılaştığımız modellerin başında geldiğini söyleyen Saç Artisti Doğan Çelik, “Asla modası geçmeyen örgülü saçlar yazın davetlerde en çok karşımıza çıkan modellerden. Hem günlük hayatta kullanılabilecek örgülü saçlar hem de davetlerde örgülü topuz olarak karşımıza çıkacak. Ters örgü topuz, son zamanların modası dağınık ve salaş örgüler davetlerin kurtarıcısı saç modelleri olmaya aday.” diye belirtiyor. Her saç tipine uygun örgü modeli bulunduğunun altını çizen Çelik, örgülü modellerin davetlerde hem şık, hem cool hem de modern bir görüntü yarattığını belirtiyor. Doğallık ve bohem görüntüyü bir araya getiren salaş örgüler ise 2018 yazının hem gündüz hem de gece saç modasında yerini en önde alıyor.

Pratik ve şık ensede toplanmış saçlar

Özellikle sırtı açık elbiselerde ensede toplanmış modellerin kullanılmasını öneren Doğan Çelik, “Ensede basit bir topuz görünümünüzü baştan aşağıya değiştirebilir. Sokak tarzında sıkça karşılaştığımız uğraşılmamış doğal saçlar, topuz ile birleşince şıklığın ve salaşlığın birleşimi bir görünüm ortaya çıkıyor. Pratik ve şık olan bu model yaz günlerinin kurtarıcısı.” diyor. Aynı zamanda Çelik, derin sırt dekoltesine sahip elbiselerde tercih edilecek saç modellerinde aksesuar olarak uzun kurdele kullanımının çok daha zarif ve bir o kadar da dikkat çekici görünüm sağlayacağını ifade ediyor.

Kısa saçlara muhteşem çözümler

Kısa saçlar için model bulmakta zorlanan kadınların işine yarayacak, hem hoş hem doğal çözümler söyleyen Çelik, ”Ortadan ikiye ayıracağınız saçlarınızla ıslak görünüm elde edebilir, açık bıraktığınız saçlarınıza deniz tuzu spreyinden yararlanarak doğal dalgalar yaratabilirsiniz.” dedi.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git