Yılbaşı makyajı nasıl yapılmalı?

Yılbaşı makyajı nasıl yapılmalı?
14 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 111 kez okundu.
Reklam

Yılbaşı gecesi herkesin gözü ben de olsun diyorsanız, sizin için makyaj önerilerini paylaştık. İster evinizde ailenizle birlikte bir kutlama yemeğinde olun, ister dışarıda bir mekanda yemek planı yapın; göz kamaştırıcı bir makyajla güzelliğinizi artırmak en doğal hakkınız. Peki, yılbaşı makyajı nasıl olmalı? İşte yılbaşı gecesi için makyaj önerileri…
Yılbaşı makyajı nasıl yapılmalı?

Kaşlarınızı daha belirgin bir hale getirin 

Kaşlarınız; yüzünüzdeki ifadeyi vurgular ve bu yüzden önemli bir odak noktasıdır. Eğer kaşlarınızı yanlış alırsanız, yüzünüzün de anlamı değişir. Bu özel günde de kaşlarınızı bir uzmana emanet edin ve her zaman daha çarpıcı görünmeleri için kahverengi veya siyah tonlarında göz kalemi kullanın.

Yılbaşı makyajı nasıl yapılmalı?

Allık seçimini dikkatli yapın

Makyajın en önemli kısımlarından biri de allıktır. Doğru vurguyu ve gölgeyi yapabilmek için, en iyi allığı seçin. Kendi içinde ışıltısı olan ama yüzünüzü en iyi yansıtacak allığı seçmek önemlidir. Eğer pırıltılı pudra ve kendinden ışıltılı bir fondöten kullandıysanız, allığınızda mat tercih edin. Ancak mat bir baz yaptıysanız, ışıltılı bir allık, harika bir göz oyunu vurgusu yaratacaktır.

Yılbaşı makyajı nasıl yapılmalı?

Eyeliner sürmeden geceye hazırlanmayın 

Ne olursa olsun, mutlaka yılbaşı gecesin de gözlerinize eyeliner sürün.
Gözünüzün ve elbisenizin rengine uygun tonlar kullanın ve onu tamamlayan bir eyeliner tercih edin. Bu yıl çok moda olan renkli eyeliner sayesinde göz çevrenizi siyahla belirlemek zorunda kalmayacaksınız.

Yılbaşı makyajı nasıl yapılmalı?

Far rengi seçimi 

Gri ve altın veya gümü ile  dilediğiniz makyaj kombinasyonunu yakalayabilirsiniz. Yılbaşı gecesi çok fazla renk kullanmaktan kaçının. Göz kapaklarınızı gökkuşağı gibi boyamak yerine bir ana ton ve gölge kullanın. Yüzünüzde o gece her anlamda bir ışıltı yaratmış olacaksınız.

Yılbaşı makyajı nasıl yapılmalı?

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git